Atrinkti prieigos prie energetikos duomenų bandomųjų projektų „European Energy Data Access Pilots 2020“ vykdytojai
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kartu su Estijos perdavimo sistemos operatoriumi „Elering“ ir kitais Europos tinklų operatoriais, 2020 m. balandžio mėn., kvietė įvairių šalių įmones dalyvauti bandomuosiuose projektuose. Bendrovės buvo kviečiamos kurti pažangius energetikos produktus bei paslaugas ir joms reikalingą prieigą prie išmaniųjų skaitiklių duomenų. Pareiškėjai teikė pasiūlymus dėl pažangių energetikos srities paslaugų, produktų ar verslo modelių, kuriuose būtų naudojami mažiausiai dviejų šalių išmaniųjų skaitiklių suvartojimo duomenys ir kurie galėtų būti sukurti dar šiemet.
Bandomųjų projektų tikslas - parodyti duomenų prieinamumo visoje Europoje vertę ir atskleisti kokios naujos paslaugos ar produktai gali atsirasti atskirose šalyse ir net tarptautiniu mastu, naudojant vis daugiau skaitmeninių duomenų. ESO valdybos narys Renaldas Radvila sako, kad tai, jog įmonės pasiryžusios dalyvauti bandomuosiuose projektuose rodo tinklų operatorių poreikį atverti duomenis ir įgalinti rinkas.
„Atrinkdami bandomuosius projektus vertinome formalius kriterijus – tokius kaip produkto kūrimui reikalingas laikas ar keliami uždaviniai, o taip pat atkreipėme dėmesį, kad atrinkti projektai būtų pakankamai įvairūs ir kad jie kurtų naudą vartotojams“, sako ESO valdybos narys Renaldas Radvila.
Konkurso laimėtojams bus suteikta prieiga prie „Estfeed“ duomenų mainų platformos bandymų (angl. Sandbox) aplinkos, kurioje bendradarbiaujant su kitais Europos tinklo operatoriais bus teikiami įvairių šalių anoniminiai suvartojimo duomenys.
Iš viso konkurso metu gautos 22 paraiškas. Laimėtojais buvo pripažinti „Siemens“, „FlexiDAO“, „WePower“, „re.alto energy“, „Critical Software“, „Elertis“, DEXMA, „Sunly“, „Greenbird“ ir „R8 Technologies“.
„Džiaugiamės šiandien galėdami jums pranešti bandomųjų projektų vykdytojų pavadinimus. Šiuos 10 projektų, kurie bus įgyvendinami 2020 m., išrinko iš septynių Europos tinklo operatorių atstovų sudarytas tarptautinis komitetas“, – teigė „Estfeed“ produkto savininkė Kaija Valdmaa.
„Atrinkti projektai išsiskyrė iš kitų tuo, kad suteiks naujų galimybių energijos rinkos vartotojams, orientuoti į rinkos integraciją, augančią produktų ir paslaugų konkurenciją. Be to, jie pripažinti būsiantys svarbūs kitiems rinkos dalyviams, nes pašalins rimtas rinkoje egzistuojančias kliūtis ir gali būti sėkmingai įgyvendinti per 3–6 mėnesius. Be to, komitetas atkreipė dėmesį į tai, kad atrinkti bandomieji projektai būtų pakankamai skirtingi, o jiems keliami tikslai domintų įvairių šalių tinklų operatorius, kurie suinteresuoti projektų įgyvendinimu. Dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse ir sveikiname bandomųjų projektų vykdytojus“, – teigia K. Valdmaa.
Bandomųjų projektų įgyvendinimas prasidėjo gegužės mėn. antroje pusėje.
Susipažinti su bandomaisiais projektais galite čia.