*alt_site_homepage_image*
lt
en

Išmaniųjų skaitiklių projektas vertinamas teigiamai, gyventojai mato naudas ir laukia dar vieno šalies išmanizacijos etapo

Išmaniųjų skaitiklių projektas vertinamas teigiamai, gyventojai mato naudas ir laukia dar vieno...

Naujausia gyventojų apklausa rodo pozityvų požiūrį į skaitmenizacijos procesus Lietuvoje. 75 proc. apklaustųjų nori būti to dalimi ir prisidėti prie skaitmeninių, išmaniųjų pokyčių.  

Vertinant apklausos rezultatus paaiškėjo, kad apie išmaniųjų elektros skaitiklių diegimą daugiau mažiau yra girdėję 56%. Projekto žinomumas išties didelis, nors diegimas prasidės tik 2021 m. Net 2/3 apie projektą girdėjusių žmonių, jį įvertino teigiamai. Pozityviausiai pasisako organizacijų, įvairių įmonių vadovai, specialistai, aukštesnes pajamas gaunantys, mieste gyvenantys, taip pat nuosavą namą ar butą turintys gyventojai.  

Respondentai teigia, kad dažniausiai apie išmaniuosius skaitiklius sužinantys iš televizijos ir interneto, per šiuos sklaidos kanalus žmonės ir toliau norėtų gauti su projekto eiga susijusias naujienas. Jų ypač pasigenda rusakalbiai Lietuvos gyventojai, jaunuoliai iki 19 m., studentai ir namų šeimininkės.  

„Matome ir girdime gyventojų poreikį žinoti daugiau ir išsamiau. Artėjant išmaniųjų skaitiklių diegimui, sieksime, kad informacija apie diegimo laiką asmeniškai pasiektų kiekvieną Lietuvos gyventoją“,- sako ESO Paslaugų tarnybos vadovas Renaldas Radvila. 

Paprašyti įvardyti išmaniųjų skaitiklių naudą, daugiau nei 90 proc. apklaustųjų vardija platų spektrą verčių. Svarbiausiu privalumu laiko galimybę nenurašinėti skaitiklio rodmenų, analizuoti suvartojimą ir dėl to keisti įpročius, prisidėti prie technologinės pažangos skatinimo. Tik 1 proc. apklaustųjų teigia nematantys šio projekto privalumų.  

Išmanioji apskaita jau įdiegta daugelyje Europos šalių. Pavyzdžiui, Italijoje ar Švedijoje prasidėjo antroji išmaniųjų skaitiklių diegimo banga, modernizuojant ankstesnės kartos įrenginius ir išplečiant jų galimybes. Šios dvi šalys yra išmaniosios apskaitos Europoje lyderės. Jas pasivijo arba vejasi – Estija, Suomija, Ispanija ir mūsų kaimynė Latvija. 

2021 m. ESO planuoja pradėti diegti išmaniuosius skaitiklius ir Lietuvoje. Jie įgalins konkurenciją rinkoje, suteiksiančia postūmį kurtis naujoms paslaugoms. Išmanieji skaitikliai taps įrankiu, leisiančiu gyventojui analizuoti ir taupyti, o ESO greičiau nustatyti ir šalinti gedimus. 

Gyventojų nuomonės tyrimą 2019 m. rugpjūčio  7-17 dienomis apie gyventojų požiūrį į , išmaniųjų elektros skaitiklių diegimą, procesų žinomumą ir informacijos prieinamumą atliko bendrove „AC Nielsen Baltics“. Apklausti daugiau nei 1,6 tūkst.,  16–64 metų gyventojai visoje Lietuvoje. 

Cituojant tyrimo duomenis, nuoroda į ESO ir „AC Nielsen Baltics“ – būtina. 

Kokie Jūsų nuomone, didžiausi išmaniųjų elektros skaitiklių privalumai?

ESO SMART Omnibus apklausa 2019